POLEROWANIE LASTRYKA

RENOWACJA, ODNAWIANIE, SZLIFOWANIE I POLEROWANIE LASTRYKA

Lastryko po renowacji

Lastryko jest od dawna bardzo szeroko stosowanym materiałem budowalnym, szczególnie w budownictwie przemysłowym jak i mieszkaniowym. Można je spotkać także w domach prywatnych, klatkach schodowych bloków mieszkalnych i innych miejscach. Najczęściej z lastryka wykonuje się posadzki i schody. Posadzki lastrykowe są także szczególnie popularne w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych.

Posadzki wykonane z lastryka są dość wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jednak z czasem, jak każdy rodzaj posadzki, ulegają zniszczeniu i zabrudzeniu, które nie jest niemożliwe do usunięcia w trakcie codziennego mycia. W takich przypadkach konieczne jest wykonanie gruntownego czyszczenia, a w większości przypadków także szlifowania i polerowania, w celu przywrócenia jego walorów estetycznych i użytkowych.

W procesie renowacji lastryka uzupełniamy ubytki, szlifujemy je i polerujemy. Na koniec posadzka zostaje zabezpieczona impregnatem, który zmniejsza chłonność podłoża na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i ułatwia codzienną pielęgnację.